Nasıl Kurulur
Sadece 10 Dakika Yeterli
Şifreleriniz alın ve hemen satışa başlayın
Kolay Kurulum
Galileo E-Line için gerekli sözleşmeler ve tanımlamalar yapıldıktan sonra size bir e-posta ile API KEY bilginizi ileteceğiz. API KEY sizden gelen talepleri tanımlayabilmemiz için gereklidir. API KEY olmadan Galileo E-Line sistemini çalıştıramazsınız.

API KEY size ulaştıktan sonra aşağıdaki kodu, web sitenizde uçak bileti araması için kullanacağınız sayfaya yerleştiriniz.

<iframe width="1000" height="600" frameborder="0" src="//go.galileo-eline.com/?id=API KEY"></iframe>

API KEY yazan bölüme bizim size e-posta ile gönderdiğimiz kodu yerleştiriniz. İşlemler tamamlandıktan sonra sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Test amaçlı API KEY olarak şunu kullanabilirsiniz: DkHzupBaabbaaMdbuJqsjOz4XgJKj84F67t4CR9112211vLaplHdQ

Bu sistemi kullandığınızda demo sayfamızda yer alan sistem çalışacaktır. Arama, listeleme ve ödeme sayfaları sistem tarafından üretilir. Gerçek ortam bilgilerinizi aldıktan sonra renkler, tasarım modelleri vb detayları değiştirebilirsiniz.
Detaylı Kurulum
Bu sistemde uçak bileti seçeneklerinin (nereden, nereye, ne zaman) seçildiği kutuyu siz kendi web sayfanızda kendiniz tasarlarsınız. Bu şekilde özgün arama ekranları oluşturabilirsiniz. Müşterinizin seçtiği bilgileri Galileo E-Line sistemine GET metodu ile gönderip listeleme sayfasını getirtebilirsiniz. Listeleme ve ödeme sayfaları Galileo E-Line tarafından seçtiğiniz renkler ve tasarım modeli ile üretilir.

Bu modelde uçak bileti arama bölümü siz kendiniz tasarlarsınız. Otomatik tamamlama, tarih seçimi vb tüm detayları siz kendi sayfanızda bitirip bize sadece gerekli bilgileri iletmeniz yeterlidir. Örneğin web sitenizin ana sayfasına arama formunu yerleştirin. Arama bilgilerini aldıktan sonra 2 sayfaya yönlendirin ve 2. sayfanın ortasına iframe kodunu dinamik olarak oluşturun. Örnek olarak;

<iframe width="1000" height="600" frameborder="0" src="//go.galileo-eline.com/?id=API KEY&p=search&type=round&fromid=city-IST&toid=city-AMS&departuredate=******"></iframe>

Örnekte de gördüğünüz üzere, arama formundan aldığınız verileri src etiketi ile bize iletmeniz yeterlidir. Biz parametleri sizden alıp diğer tüm işlemleri tamamlayacağız.

Tek Yön ve Gidiş Dönüş Uçuşları İçin Parametre Listesi

Bize iletebileceğiniz parametre listesi aşağıdaki gibidir;

Parametre Açıklama Örnek
id API KEY değerini gönderiniz. DkHzupBaabbaaMdbuJqsjOz4XgJKj84F67t4CR9112211vLaplHdQ
p = search Zorunlu bilgi, değişiklik yapmayınız. p=search
type Tek yön veya gidiş dönüş arama yapıldığını belirtin. Tek yön için oneway, gidiş dönüş için round değerini gönderiniz. type=oneway veya type=round
fromid Uçuşun nereden başlayacağını belirtir. fromid=city-IST veya fromid=air-IST
toid Uçuşun nereye olduğunu belirtir. toid=city-IST veya toid=air-IST
departuredate Gidiş tarihini belirtir. departuredate=2015-08-01 (yyyy-aa-gg)
returndate Dönüş tarihini belirtir. Eğer arama gidiş dönüş değilse zorunlu değil. returndate=2015-08-15 (yyyy-aa-gg)
adult Yetişkin sayısını belirtir, 0 olsa bile gönderiniz. adult=1
child Çocuk sayısını belirtir, 0 olsa bile gönderiniz. child=1
infant Bebek sayısını belirtin, 0 olsa bile gönderiniz. infant=1
lang Sayfanın hangi dilde gelmesini istediğinizi iletin. Desteklenen diller, Türkçe - tr, İngilizce - en lang=tr veya lang=en

Çok Noktalı (Multi stop veya multi leg) Araması İçin Parametre Listesi

Parametre Açıklama Örnek
id API KEY değerini gönderiniz. jHVMKCsOaabbaasej112211BF4Glg6oQvAirUaIr7Tp7jRAgxXW8E
p = search Zorunlu bilgi, değişiklik yapmayınız. p=search
type Multileg arama yapıldığını belirtir. type=multileg
fromid*X* *X*. uçuşun nereden başlayacağını belirtir. fromid1=city-IST veya fromid=air-IST
toid*X* *X*. uçuşun nereye olduğunu belirtir. toid1=city-IST veya toid1=air-IST
date*X* *X*. uçuşun gidiş tarihini belirtir. date1=2015-08-01 (yyyy-aa-gg)
*X* değeri 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 değerini alabilir. Alt alta 6 uçuş ayağını ekleyebilirsiniz. fromid1, toid1, date1, fromid2, toid2, date2 ... şeklinde sırayabilirsiniz. En çok 6 uçuş gönderilebilir.
adult Yetişkin sayısını belirtir, 0 olsa bile gönderiniz. adult=1
child Çocuk sayısını belirtir, 0 olsa bile gönderiniz. child=1
infant Bebek sayısını belirtin, 0 olsa bile gönderiniz. infant=1
lang Sayfanın hangi dilde gelmesini istediğinizi iletin. Desteklenen diller, Türkçe - tr, İngilizce - en lang=tr veya lang=en

PNR Arama Ekranı

Uçuş bilgilerini daha sonra görebilmek için PNR arama ekranına erişim vermelisiniz. Bu işlem için ayrı bir sayfa oluşturun ve aşağıdaki gibi iframe kodunu yerleştirin.

<iframe width="1000" height="600" frameborder="0" src="//go.galileo-eline.com/?id=API KEY&p=pnrsearch"></iframe>

PNR arama ekranını kendi programınız içinde çağırmak için aşağıdaki değerleri bize POST metodu ile göndermeniz yeterlidir.
POST URL: https://go.galileo-eline.com/index.php
Değerler:
id = API KEY
p = pnrsearch
pnr = PNR NUMARASI
lastname = İLETİŞİM BİLGİLERİ ALANINA YAZILAN SOYAD

Alt Acente Login Ekranı

Galileo E-Line sisteminde B2B paneli anlaşmanız varsa, alt acente login ekranını da sisteminize entegre etmeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki iframe kodunu sitenize yerleştirebilirsiniz.

<iframe width="1000" height="600" frameborder="0" src="//go.galileo-eline.com/?id=API KEY&p=agencylogin"></iframe>

Ek Bilgiler

  1. fromid ve toid parametlerinde city-IST veya air-IST şeklinde veri gönderebilirsiniz. İstanbul şehrinin ve Atatürk havalimanının IATA kodları aynı olduğu için (ve bu şekilde bir çok şehir olduğu için) İstanbul'daki tüm havalimanlarında arama yaptırmak istediğinizde city-IST, sadece Atatürk havalimanında arama yaptırmak istediğiniz air-IST parametresi göndermeniz gerekmektedir. City ve air ön ekleri şehir ile havalimanı arasındaki ayrımı yapmak içindir. IATA kodu herhangi bir şehir kodu ile aynı olmayan havalimanlarından, örneğin Sadece Sabiha Gökşen havalimanından arama yapmak isterseniz yine air ön ekini kullanmalısınız, air-SAW gibi. Fromid=city-IST gibi şehirdeki tüm havalimanlarından iken toid=air-JFK sadece belirli bir havalimanı olacak şeklinde olabilir veya terside mümkündür.
  2. Bebek yolcular, yetişkin yolcu olmadan uçamazlar. Her yetişkin için 1 bebek ekleyebilirsiniz, yani bebek sayısı yetişkin sayısından çok olamaz. Çocuklar yalnız uçabilir. Aynı anda en fazla 9 yolcu için arama yapabilirsiniz.
  3. Havalimanı ve şehirlerin IATA kodları elinizde yoksa destek ekibimizden temin edebilirsiniz.

Sanal Pos ve SSL Kurulumu
SSL Sertifikası Galileo E-Line tarafından, sadece bu sistemde kullanılmak üzere ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Sanal pos kurulumları için API kullanıcı bilgileri, 3D secure anahtarı bilgilerini bize iletmeniz yeterlidir. Dilerseniz sanal pos kontrol paneli giriş bilgilerini bize iletebilirsiniz, biz tüm işlemleri sizin için tamamlayıp çalışır hale getirebiliriz.
Travelport İstanbul
Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi,
Dr. Eyüp Aksoy Apt.
No:195, Kat:4 D:4 Harbiye/Şişli

T +90 444 64 08
Galileo E-Line © 2015
©2015 Travelport. All rights reserved. Travelport, the Travelport logo, Apollo, Galileo, and Worldspan are trademarks of Travelport. All other marks are the property of their respective owners.
Bu sayfada yayınlanan hiçbir bilgi kaynak gösterilmeden bir bölümü veya tamamı kopyalanamaz.